menuordersearch
tavansou.com

پرسش های متداول ,

۱۳۹۷/۱۲/۱ چهارشنبه
(0)
(1)
پرسش های متداول
پرسش های متداول

در اینجا پرسش های پر تکراری که برای سایرین پیش آمده است بررسی می کنیم. قبل از آن حتما تنظیمکلید اتوماتیک توانسو را مطالعه و فیلم های آموزش نصب را ببیند. در صورتی که مشکل شما رفع نشد می توانید با ما در ارتباط باشید.

  1. پمپ با وجود مصرف آب روشن نمی شود؟

حالت اول) مشکل از مدار برق شما است. تمامی کابل ها را چک کنید تا برق دار باشند با یک فازمتر می توانید این کار را انجام دهید. اتصالات سیم ها به یکدیگر را چک کنید تا جدا نشده باشند.

حالت دوم) اتصال برق شبکه به کلید اتوماتیک اشتباه صورت گرفته است. دقت کنید رشته زرد رنگ، سیم اتصال به زمین است و نباید رشته های فاز و نول برق ورودی را به آن وصل کرد.

حالت سوم) پمپ خراب است یا در اصطلاح پمپ پلاتین چسبانده است. برای بررسی می توانید پمپ را به صورت مستقیم (بدون کلید اتوماتیک) به برق وصل کنید در صورتی که پمپ روشن نشد نصبت به تعمیر پمپ اقدام کنید.

 

       2. پمپ یکسره روشن است؟

حالت اول) مخزن آب ندارد. وقتی آبی وارد پمپ نشود به علت اینکه فشار آب افزایش نمی یابد کلید اتوماتیک دستور خاموش شدن پمپ را نمی دهد و پمپ یکسره کار می کند

حالت دوم) هوا گرفتن پمپ آب. زمانی که پمپ هوا می گیرد قادر نیست تا فشار به حد تنظیم شده در کلید اتوماتیک پمپ برساند از همین جهت یکسره کار می کند جهت مطالعه نحوه ی هوا گیری پمپ آب خانگی کلیک کنید.

حالت سوم) فشار استاپ کلید اتومات پمپ بیشتر از توان پمپ است. پمپ شما توان لازم برای بالا بردن فشار تا حد تنظیم شده را ندارد برای این کار درپوش کلید اتوماتیک را برداشته و پیچ بزرگ را  تا زمانی که پمپ خاموش شود، باز کنید(در خلاف جهت عقربه های ساعت)

حالت چهارم) شیر یک طرفه در مسیر ورودی پمپ تعبیه نشده یا خراب است. شیر یکطرفه باید بعد کنتور و قبل از ورودی پمپ نصب شود

حالت پنجم) مصرف کننده ای پنهان وجود دارد. برای اطمینان والو خروجی پمپ را ببندید اگر پمپ خاموش شد شما مصرف کننده ای پنهانی دارید. از کولر آبی و شیر های بالا ی پشت بام مطمئن شوید. اگر واحد مسکونی خالی از سکنه است شیر ورودی آن واحد را ببندید. فلوتر توالت فرنگی یا فلاش تانک را بررسی کنید. فلاش تانک فرنگی به علت در صورت نشتی نشان نمی دهد و معمولا دو سال یک بار خراب می شود پس نسبت به تعمیر آن اقدام کنید.

     3. پمپ به صورت دائم خاموش و روشن می شود؟

حالت اول) شیر یک طرفه در مسیر ورودی پمپ تعبیه نشده یا خراب است. کار نکردن شیر یک طرفه می تواند باعث خاموش و روشن شدن های مکرر پمپ شود یا باعث روشن شدن دوباره پمپ مدتی پس از بستن شیر می شود. دلیل وجود ارتفاع ستون آب، جریان آب به سمت مخزن که دارای فشار صفر است بر می گردد و همین امر منجر به کاهش فشار مدار و روشن شدن مجدد پمپ آب می شود.

حالت دوم) وجود نشتی هر چند اندک در مدار. وجود نشتی در سیستم لوله کشی، اتصالات و شیر آلات منجر به افت فشار سیستم و در نتیجه صدور فرمان روشن شدن پمپ از سوی کلید اتوماتیک پمپ جهت جبران فشار می شود. حتما نسبت به رفع نشتی در شیر آلات اقدام کنید زیرا باعث مستهلک شدن پمپ و کلید اتوماتیک شما می شود.

حالت سوم)تنظیم نبودن کلید اتوماتیک پمپ آب. در صورتی که پمپ آب شما مناسب مصرف شما نباشد باید برای تنظیم کردن آن و مصرف بهینه وقت بیشتری صرف کنید و به صورت هم زمان باید پیچ های بزرگ و کوچک را تنظیم کنید تا به حالت پایدار برسید. پیشنهاد می کنیم اگر هنوز پمپ خریداری نکرده اید برای مطالعه راهنمای خرید پمپ کلیک کنید.

 

     4) فشار آب کم است؟

پیچ بزرگ را سفت کنید(در جهت عقربه های ساعت).

 

    5)طبقات بالا آب ندارند؟

پیچ بزرگ را سفت کنید(در جهت عقربه های ساعت).

 

 

شرکت سازنده