menuordersearch
tavansou.com

چرا کلید اتوماتیک توانسو ,

۱۳۹۷/۱۱/۲۹ دوشنبه
(0)
(0)
چرا کلید اتوماتیک توانسو
چرا کلید اتوماتیک توانسو

امروز با توجه به مشکلات کم آبی در کشور، اکثر شهر ها به ویژه شهر های بزرگ با مشکل افت فشار در ساختمان خود مواجه اند از این رو اقدام به خرید پمپ و متعلقات مربوطه نموده اند یکی از وسایلی که وقتی صحبت از پمپ آب می شود وجودش اجتناب ناپذیر است کلید قطع و وصل برق پمپ آب می باشد.
اما این کلید قطع و وصل چه کار می کند؟
اگر بخواهیم ساده توضیح دهیم، پمپ آب منزل شما فقط باید زمانی که شما آب مصرف می کنید روشن شود و در بقیه حالات خاموش باشد همه کلید های قطع و وصل پمپ موجود در بازار این وظیفه را انجام می دهند. همه در یک فشار معین پمپ را روشن می کنند که به آن فشار استارت می گویند و با تنظیم یک بازه فشاری، زمانی که فشار به بیشترین مقدار تنظیم شده رسید پمپ را خاموش می کنند که به آن فشار استاپ پمپ می گویند.
این کلید ها انواع گوناگونی دارند شامل:1- ست کنترل ها،2- پرشر سوئیچ مکانیکی و مخزن فشار 3- اینورتور ها و مخزن فشار 4- کلید اتوماتیک توانسو. در اینجا قصد داریم مزایا و معایب هر کدام را شرح دهیم و در انتها حق انتخاب را به شما وا می گذاریم.


ست کنترل ها

که به کلید های دیجیتال نیز شهره اند چند سالی بود که محبوبیت زیادی بین مصرف کنندگان بدست آورده بودند همین امر هم سبب ورود شرکت های کپی زن با تولیدات بی کیفیت شد. از طرفی با توجه به مقبولیتی که در ابتدا بدست آورده بود. لوله کش ها آن را برای همه ی ساختمان ها تجویز می کردند. اما ببینیم ست کنترل ها چگونه کار می کنند.

 

  انواع ست کنترل ها 

پایه کار آنها بر اساس جریان عبوری آب است زمانی که جریانی کمتر از دو لیتر بر دقیقه از آن عبور کند پمپ را خاموش می کند. اگر نگوییم همه، اکثر ست کنترل های موجود در بازار با فشار اولیه ای بیشتر از نیم بار کار می کنند به همین خاطر است در ساختمان هایی که آب ورودی پمپ مستقیم از منبع ذخیره تامین می شود هر از چند گاهی پمپ با وجود باز کردن شیر روشن نمی شود و ست کنترل احتیاج به ریست دارد. 

نمونه های رایج در بازار دارای فشار استارت اولیه 1.5 بار هستند که قابلیت تنظیم ندارند از همین رو اگر ساختمان شما با در نظر گرفتن پارکینگ بیشتر از سه طبقه شد دیگر در طبقات سوم به بعد کارایی ندارد.

از طرفی برد الکترونیکی به کار برده شده در این ست کنترل ها در اثر روشن و خاموش شدن مکرر پمپ و افزایش لحظه ای جریان برق تا 40 آمپر می سوزد. یک جست و جوی ساده در اینترنت مدت زمان عمر کم این کلید ها را به شما نشان می دهد.

 

اما این ست کنترل ها مزایایی نیز دارند: جلوگیری از خشک کار کردن پمپ، عدم نیاز به مخزن فشار و سادگی سیستم.

 

پرشر سوئیچ به همراه مخزن فشار

ساز کار این کلید اتوماتیک ها بر عکس ست کنترل ها به صورت مکانیکی است.وقتی پمپ روشن می شود یک مخزن فشار که دارای یک تیوپ پلیمری است آب را ذخیره می کند. در خارج این تیوپ فشار باد وجود دارد که باعث ایجاد فشار در آب ذخیره شده می شود. پس از رسیدن به فشار استاپ پرشر سوئیچ فرمان خاموش شدن پمپ را می دهد. وقتی شما شیر آب را باز می کنید ابتدا چون تیوپ مخزن پر است آب پر فشار خواهید داشت وقتی آب مخزن فشار کمتر می شود متعاقباً فشار کمتری بر آن وارد می شد در نتیجه فشار آب شما کم می شود تا زمانی که فشار آب درون ساختمان به فشار استارت پمپ برسد. حالا پمپ روشن می شود و پس از اندکی مخزن پر شده و دوباره شما آب با فشار زیاد تری دارید. این نوسان فشار آب بسیار آزار دهنده است بخصوص وقتی از آبگرم کن دیواری استفاده می کنید که توام با تغیرات دمای آب هم می شود. که در استحمام کردن بیشترین نارضایتی را در پی دارد.

 

پرشر سوئیچ و مخزن فشار

با توجه به پر و خالی شدن مداوم تیوپ پلیمری و از دست دادن حالت کشسان پس از مدتی ذرات پلیمری وارد آب مصرفی می شوند که می توانند سرطان زا باشند از این رو باید در انتخاب جنس تیوپ ها دقت زیادی صرف کرد. مشکل عمده دیگری که تیوپ ها دارند نیاز به سرویس دوره ای می باشد با توجه به تغییرات آب و هوا طی فصول و همچنین از دست رفتن تنظیمات اولیه مخازن فشار باید حداکثر چهار ماه یک بار سرویس شوند که این امر با توجه به مشاع بودن تاسیسات در ساختمان ها بسیار به ندرت اتفاق می افتد و همین امر باعث خرابی مخزن، سوراخ شدن تیوپ و در نهایت منجر به از مدار خارج شدن مخزن و در نتیجه یک سره کار کردن پمپ و سوختن آن می شود و یا باعث روشن و خاموش شدن متوالی پرشر سوئیچ و پمپ و صدمه به آنها می شود. از همین رو سرویس دوره ای آن باید حتما صورت گیرد. در هنگام نصب باید به جادار بودن مکان نصب برای قرار گیری مخزن فشار دقت نمود.

در انتخاب مخزن فشار برای این سیستم باید دقت نمود، انتخاب یک مخزن نامناسب هم عمر پمپ و پرشر سوئیچ شما را کاهش می دهد هم باعث نارضایتی ساکنین در فشار آب می شود.

و اما مزایای این سیستم: تنظیم حد بالا و پایین فشار، مصرف برق بهینه، روشن نشدن پمپ برای موارد جزیی و نشتی های شیر آلات

 

اینورتر به همراه مخزن فشار

اینورتر ها برای ساختمان ها چندین طبقه و معمولا به همراه بوستر پمپ ها به کار می روند که طراحی و نصب آنها معمولا باید به تایید نظام مهندسی برسد.

 

کلید اتوماتیک پمپ توانسو

مجموعه ی اشکالات فوق تیم تحقیق شرکت را بر آن داشت تا با رفع ایرادات فوق محصولی با کیفیت و سازگار با شرایط جغرافیایی کشور طراحی کنند پس از طراحی و آزمایشات گوناگون در شرایط مختلف در نهایت کلید اتوماتیک توانسو مدل TA-101 توانست تمام خواسته ها گروه را برآورده کند و موفق به ثبت اختراع آن شدیم.این کلید مکانیزمی ساده و در عین حال بسیار کاربردی دارد. با بهره گیری از یک سیلندر پیستون که در ورودی کلید اتوماتیک قرار می گیرد نوسانات فشار آب، ضربه ی قوچ احتمالی پمپ و هد منفی ناشی از طبقات گرفته می شود و باعث ثبات در کارایی کلید اتوماتیک و گرفتن تنش های مدار می شود از طرفی نیاز به مخزن فشار را تا ساختمان های چهار طبقه از بین می رود در نتیجه کلیه معایب و محدودیت های مخزن فشار حذف می شود.

 

 

کلید اتوماتیک جدید توانسو

مزایای کلید اتوماتیک توانسو

  • محصولی ایرانی ساخته شده برای شرایط محیطی ایران
  • مقرون به صرفه ترین کلید قطع و وصل پمپ
  • فشار آب یکنواخت در همه طبقات
  • عدم نیاز به تعمیرات دوره ای به دلیل حذف مخزن فشار
  • دوام و مقاومت بالا به دلیل ساختار مکانیکی دستگاه و عدم استفاده از برد های الکترونیکی که منجر به عمر طولانی کلید اتوماتیک می شود.
  • کم حجم ترین کلید قطع و وصل پمپ تا امروز که قابلیت نصب در هر مکانی را می دهد.
  • خدمات پس از فروش منحصر به فرد در ایران
  • قابلیت نصب و تنظیم آسان فشار بدون نیاز به مهارت خاص
  • حذف ضربه قوچ پمپ

 

شرکت سازنده